Rodzaje tuszy używane w pieczątkach

  • Tusz pigmentowy używany jest zazwyczaj do stemplowania różnego rodzaju dokumentów oraz kartonów. Występuje w pięciu kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim, zielonym i fioletowym. Charakteryzuje się długą żywotnością gdyż jego odbicie nie blaknie pod wpływem wilgoci i światła, a w pieczątce nie wysycha przez 7 lat.
  • Tusz NOMO-INK stosuje się najczęściej do stemplowania papieru i kartonu. Występuje w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim. Jego odbicie nie blaknie wraz z upływem czasu, a w pieczątce nie wysycha przez 5 lat.
  • Tusz UV to tusz charakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami – widoczny jest tylko w promieniach UV. Używany jest zazwyczaj do autoryzowania dokumentów, jak również do przybijania pieczątek na ludzkiej skórze. Występuje w kolorze bezbarwnym.
  • Tusz All Surface to wysokiej jakości tusz, który może być stosowany na wszystkich gładkich powierzchniach, takich jak tworzywa sztuczne, szkło, metal, drewno czy folie. Dostępny jest tylko w kolorze czarnym.
  • Tusz Fabric Surface to szybkoschnący tusz używany przede wszystkim do różnego rodzaju tekstyliów. Doskonale stempluje wszelkiego rodzaju ubrania jak t-shirty, bluzy, spodnie, kurtki czy czapki, ale również ręczniki, pościele, koce, torby czy plecaki. Tkaniny stemplowane tuszem FS mogą być prane przy użyciu standardowych proszków do prania, tusz ten jest bowiem odporny na spieranie. Może być również stosowany do stemplowania powierzchni gumowych takich jak opony czy piłki. Występuje w czterech kolorach: czarnym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym.