Podczas zapisywania plików typu PNG, Gimp pyta nas o szereg najróżniejszych opcji. Cóż one znaczą? Przeplot jest specjalną metodą zapisu obrazka. Dzięki niej obrazek wczytuje się szybciej – poszczególne elementy (paski) obrazka ładują się kolejno. Jest to częsty efekt występujący na stronach www – pozwala obejrzeć jako tako zdjęcie jeszcze przed całkowitym wgraniem.

Zapisz kolor tła – dzięki tej opcji możemy zapisać wybrany kolor tła, jako tło przydatne w obrazkach, w których występuje przezroczystość. Ten kolor jest jednakże widoczny tylko w prymitywnych przeglądarkach, które nie potrafią obsłużyć przezroczystości PNG, lub ją błędnie interpretują. Taki efekt występuje w Internet Explorerach do wersji 6. W takich przypadkach zamiast nieokreślonego podłożonego koloru zostanie wykorzystany ten właśnie kolor.

Zapisz współczynnik gamma – ta opcja wpływa na paletę kolorów, nie zaleca się jej stosować, gdyż mogą zmienić się kolory obrazka. Zapisz przesunięcie warstwy – przez tę opcję możemy przesunąć warstwę w obrazku – będzie wtedy posiadał tak jakby dwa rozmiary. Jest to opcja generalnie zbędna i wprowadza zamieszanie, podobnie jak poprzednia. Zapisz rozdzielczość – przydatne podczas drukowania, nie przeszkadza raczej w niczym. Zapisz czas powstania – jak sama nazwa wskazuje, zapisuje czas, w którym utworzony został plik. Zapisz komentarz – pliki PNG mogą zawierać komentarze, które przykładowo opisują okoliczności, w jakich powstał obrazek lub zdjęcie. Można po tym rozpoznać, czy ktoś robił obrazek w Photoshopie, czy też nie. Zapisz wartości kolorów dla przezroczystych punktów – zapisuje przezroczystą, niewidoczną część obrazka, która mimo wszystko istnieje. W Internecie sprowadza się to do tego, że plik jest o wiele większy, a i tak wygląda identycznie. Nie zaleca się stosowania tej opcji. W odróżnieniu od JPG, format zapisu plików graficznych PNG jest bezstratny, co oznacza, że obrazek nie zmniejsza swojej jakości, a jednocześnie staje się mniejszy, dlatego to rozszerzenie jest tak często wykorzystywane.