Cięcie styroduru

Co to jest styrodur

 Styrodur czyli polistyren ekstrudowany (XPS) jest materiałem przypominającym styropian, ale jest od niego bardziej wytrzymały. Dzięki jednorodnej, zamknięto-komórkowej strukturze o gładkiej powierzchni jest odporny na warunki atmosferyczne. Może być zatem stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, na fasadach budynków. Nie nasiąka wodą,  jest odporny na niskie oraz na wysokie temperatury. Te zalety sprawiają, że jest doskonałym materiałem do tworzenia logotypów, napisów i innych elementów dekoracyjnych. 

Styrodur tniemy ploterem termicznym, posiadającym drut o grubości 0,15 mm. Pozwala to na bardzo dokładne cięcie i wykonanie nawet bardzo precyzyjnych kształtów.

Cięcie styroduru i

Malowanie styroduru

Litery ze styroduru  można malować farbami na dowolny kolor z dostępnej palety kolorów RAL. Litery stosowane wewnątrz pomieszczeń można malować farbami akrylowymi,  natomiast litery używane na zewnątrz farbami fasadowymi. Dzięki temu, że styrodur jest bardzo lekkim materiałem, montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi, nie trzeba wiercić żadnych dziur w ścianach. Zarówno pojedyncze litery, jak i całe napisy, można bardzo łatwo przykleić.

Przykładowe realizacje

Przedstawiamy kilka z wielu naszych realizacji w których wykorzystaliśmy styroduru.

Logotyp ze styroduru
litery ze styroduru
Logo ze styroduru
Napis 3D ze styroduru
Cięcie styroduru