Poligrafia

Drukarnia offsetowa 
Drukarnia cyfrowa

Książki, magazyny, reklamy, ulotki, biuletyny i inne produkcje papierowe mogą istnieć wyłącznie dzięki technice, którą jest poligrafia. Jest ona niczym innym jak techniką związaną z wszelkimi rodzajami druku. Bez niej masowa produkcja książek czy czasopism nie byłaby możliwa, a wiedza nie byłaby powszechna. Z poligrafią spotykamy się praktycznie wszędzie. Mimo, że produkcja poligraficzna osiągnęła już etap przemysłowy, to ciągle bardzo dynamicznie się rozwija wykorzystując coraz to nowsze technologie druku.
poligrafia

Poligrafia w ofercie naszej drukarni offsetowej i cyfrowej :

Wizytówki
Notesy
Koperty z nadrukiem
Kartki pocztowe
Torby papierowe
Ulotki reklamowe
Foldery i katalogi reklamowe
Gazetki reklamowe
Segregatory
Pudełka z nadrukiem
Teczki ofertowe
Plakaty
Podkłady na biurko
Clipboardy
Papier firmowy
Papier pakowy
Druk samokopiujące
Bilety

Dlaczego warto zdecydować się na druk offsetowy lub cyfrowy w naszej drukarni ?

Szeroki wybór produktów poligraficznych?

W ofercie posiadamy bardzo szeroką ofertę produktów poligraficznych niezbędnych zarówno w małych, średnich czy wielkich przedsiębiorstwach. Oferujemy różne podkłady do druku, wiele metod uszlachetniania oraz wykończenia produktów.

Rodzaje druku i uszlachetniania?

W zależności od wybranego produktu, jego nakładu oraz ewentualnych sposobów uszlachetniania lub wykończenia dobieramy odpowiedni rodzaj druku offsetowego lub cyfrowego wraz z odpowiednią ilością kolorów.

}

Jaki jest czas realizacji wydruku?

Wszystkie nasze zamówienia staramy realizować się z możliwie najkrótszym możliwym czasie. Czas realizacji zamówienia zależny jest od produktu, ilości oraz dodatkowych elementów jak uszlachetnianie.

Możesz nam zaufać na każdym etapie współpracy.
Podczas współpracy nasza drukarnia stawia na:

Jakość

Każde zamówienie traktujemy tak samo i zawsze dokładamy starań aby wyszło możliwie najlepiej. Priorytetem w naszych realizacja jest jakość produktu końcowego.

Doświadczenie

Pod marką WidePrint działamy nieprzerwanie w branży reklamowej od 2008 roku. Doświadczenie zdobywane latami pozwala nam rozwiązać prawie każdy problem jaki napotkamy w trakcie realizacji zamówienia.

Pomoc

Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie zarówno wykonania projektów, przygotowania pliku do każdego oferowanego rodzaju druku, wyboru materiałów oraz samego procesu druku procentuje możliwością pomocy na każdym etapie realizacji.

Formularz wyceny

Pamiętaj aby w formularzu podać jak najwięcej szczegółów takich jak dokłady opis produktu, nakład, materiał z jakiego ma być wykonany, kolorystykę.

Możesz także zadzwonić+48 775 418 445

5 + 2 =

O poligrafii

Poligrafia kilka słów o niej.

Jest na tyle zaawansowaną dziedziną wiedzy, że trudno zagłębiać się w szczegóły całego procesu produkcyjnego. W skrócie produkcja poligraficzna obejmuje trzy następujące po sobie etapy.

Etapy procesu produkcyjnego

Pierwszy etap dotyczy przygotowania druku i jego obróbki oraz przeniesienia obrazu na nośnik, dzięki któremu będzie możliwy druk. Później następuje tak bardzo potrzebny człowiekowi proces drukowania. Technik wydruku jest całe mnóstwo. Niektóre z nich to drukowanie analogowe, cyfrowe, wielkoformatowe, offsetowe i inne. Po drukowaniu ostatnim etapem jest obróbka gotowego wydruku i jego upiększanie. Jest ona tak bardzo zaawansowaną dziedziną, że w zasadzie wszystko jest możliwe do zadrukowania i to w bardzo krótkim czasie. Można tu wymienić chociażby szkło czy plastik. To jednak efekt wielowiekowej ewolucji druku.

Krótka historia poligrafii

Pierwsze wydruki poligraficzne pochodzą prawdopodobnie z Azji. Wydruki na masową skalę zastosowała prawdopodobnie Japonia, aż po jakimś czasie dotarły one także do Europy i za ojca druku uznaje się Gutenberga, który opracował prasę drukującą. Była ona dziedziną wiedzy mającą decydujące znaczenie dla rozwoju Europy i całego ówczesnego świata. Bez poligrafii nie byłoby to możliwe. Dzięki technikom drukarskim możliwe było przekazywanie informacji na masową skalę i uruchomienie produkcji książek i różnego rodzaju informacyjnych broszur. Stopniowy rozwój poligrafii doprowadził do pojawiania się ilustrowanych książek. Drukowano karty do gry i inne materiały, które rozprzestrzeniały się w błyskawicznym tempie po całym globie.

Czasy współczesne

We współczesnym świecie przy udziale komputerów stała się ona niesamowicie wydajnym narzędziem, a zastosowania poligrafii są wręcz nieograniczone. Z poligrafią spotykamy się na każdym kroku. Każdy człowiek ma bowiem dostęp do drukarki. Można ją w prosty sposób zainstalować w domowym zaciszu i cieszyć się z najnowszych zdobyczy techniki. Wystarczy kupić kartridże z tuszem i kilka arkuszy papieru, aby drukować dowolne materiały. Twórcy produkcji poligraficznej nie śnili nawet, że ich dzieło aż tak zrewolucjonizuje świat. Mimo tego, że współczesne czasy to czasy Internetu i spędzania wielu godzin przed ekranem komputera to jednak cały czas produkcja poligraficzna i jej twory są uwielbiane i używane przez miliony. Zapach świeżo wydrukowanej książki jest czymś czego nie zastąpi nic innego. Produkcja poligraficzna to wynalazek ludzkości, dzięki któremu wiedza stała się powszechna, ludzie stali się dzięki niej bardziej wykształceni, a świat zawdzięcza jej dynamiczny rozwój i osiąganie coraz to nowych szczytów technologicznych. To fascynująca dziedzina wiedzy, która prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęła szczytu swojego rozwoju i zaskoczy jeszcze niejednego czytelnika.

Sprawdź ofertę naszego studia graficznego

Potrzebujesz profesjonalnego i dobrze przygotowanego projektu graficznego ?

 

– wizytówki      – ulotki     – gazetki reklamowe      – foldery i katalogi