Kamizelki odblaskowe mają więc za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa noszącym je osobom. Czy wiesz, że osoba poruszająca się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczna dopiero z odległości 20 metrów? Jeżeli używa odblasków, jest zauważalna już z odległości 150 metrów!

Głównym zadaniem. Takie akcesoria są niezbędne jeśli uwielbiamy rowerowe wycieczki za miasto (zwłaszcza po zmroku), często jeździmy na rolkach późną porą lub zdarza nam się spacerować nocą poza terenem zabudowanym.

Kamizelki odblaskowe mogą być nieocenioną pomocą również w innych sytuacjach ? W jakich ? Podpowiadamy !

Kamizelki odblaskowe pozwolą skutecznie oznaczyć dzieci (np. grupę przedszkolaków czy uczniów) podczas wycieczki szkolnej lub wyjścia do kina. Dzięki takiemu oznakowaniu zarówno opiekunowie, jak również pozostali członkowie grupy będą w stanie szybko i sprawnie określić, który z uczestników należy do „naszej” grupy.

Podobnie w przypadku, jeśli którekolwiek z dzieci oddali się nieco od grupy. Odblask umożliwi niemal natychmiastowe zlokalizowanie samotnego spacerowicza.

Ciekawym pomysłem będzie dodanie na kamizelkach odblaskowych zabawnej grafiki. Dzięki niemu kamizelka nie będzie jedynie zwykłym elementem zachowania bezpieczeństwa.