Piękne wnętrze to coś, o czym marzy każdy z nas. W domu odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, relaksujemy się, przyjmujemy gości. Aby naprawdę miło spędzać w domu czas potrzebujemy nie tylko funkcjonalenego wnętrza, ale również pięknego i przyjemnego dla oka. Meble we wnętrzu są bardzo ważne, jednak to co dodaje wnętrzu smaku, to dekoracje i dodatki. Eleganckie zasłony, dekoracyjne poduszki, obrazy czy bibeloty tworzą niepowtarzalny charakter wnętrza. Jednak w ostatnim czasie niezwykle popularny stał się nowy trend w aranżacji wnętrz wykorzystujący litery 3D.

Litery 3D w salonie

Salon to główne i najważniejsze pomieszczenie w domu. To w nim odpoczywamy, oglądamy telewizję, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, przyjmujemy gości, świętujemy. To nasza wizytówka. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi na aranżację tej przestrzeni, zwłaszcza na niepowtarzalne dodatki. Obecnie miejsce ozdobnych figurek czy bibelotów coraz częściej zajmują dekoracyjne litery 3D na ścianę. Litery takie mogą mieć różną czcionkę, wielkość i kolor. Mogą zdobić meble, regały, półki, parapety bądź mogą być zamontowane bezpośrednio na ścianie. Dekoracją może być zarówno pojedyncza litera, jak i cały wyraz, a nawet kilka. Mogą tworzyć bliski naszemu sercu cytat lub sentencję, czy też nasze motto życiowe. Wszystko zależy od nas samych, od naszej kreatywności. Litery 3D doskonale pasują do surowych, nowoczesnych salonów, do loftów, ale również do tych bardziej klasycznych. Wszystko zależy od ich kształtu i koloru.

Litery 3D w sypialni

Kolejnym miejscem, w które litery 3D doskonale się wpasują, jest sypialnia. To miejsce, gdzie się relaksujemy, odpoczywamy, wyciszamy, nabieramy sił aby stawiać czoło codziennym wyzwaniom. Sypialnia to nasza oaza spokoju. Dlatego ważne jest aby czuć sie w niej komfortowo. Centralnym i najważniejszym punktem każdej sypialni jest łóżko, a także przestrzeń wokół niego. Miejsce nad łóżkiem to idealna przestrzeń na wyeksponowanie lustra, obrazu, zdjęć, ale także napisu z liter 3D. Pierwsza litera imienia czy inicjały małżonków nadadzą charakteru temu wnętrzu. Jednak doskonale będą również pasować całe słowa jak „Love„, „Relax„, You&Me” czy „Sweet dreams„. Doskonałym pomysłem jest również umieszczenie naszego motta życiowego czy sentencji, którą lubimy, na ścianie obok łóżka czy na przeciwko łóżka, tak żeby widzieć je każdego ranka po przebudzeniu. Nie dość, że taki cytat pięknie wygląda, to jeszcze zapewnia nam codzienną porcję motywacji.

Litery 3D w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce w każdym domu. Chcemy bowiem aby nasze dziecko dobrze się w nim czuło, szczęśliwie i bezpiecznie w otoczeniu swoich zabawek i innych drobiazgów. Aby nadać personalnego charakteru temu wnętrzu idealnie sprawdzi się imię dziecka zrobione z liter 3D.  Taka dekoracja nie tylko podkreśli kto mieszka w tym pokoju, ale też sprawi, że będzie on niepowtarzalny. Litery 3D mogą być praktycznie w dowolnym kolorze. Mogą być jednokolorowe, wielokolorowe bądź we wzorki. Takie imię wykonane z liter 3D doskonale będzie wyglądało zawieszone na ścianie nad łóżkiem naszej pociechy, ale może również stać na meblach albo na parapecie. Dodatkowo napis z imieniem możemy jeszcze bardziej spersonalizować dodając do niego coś, co wyjątkowo lubi nasze dziecko – może to być auto, samolot, kwiatek, serduszko bądź jakiś innym element, który spodoba się naszemu dziecku i który będzie zgodny z jego zainteresowaniami.