Istnieje wiele sposobów na ozdobienie ścian we wnętrzu – piękne tapety, nowoczesne fototapety czy klasyczne obrazy. Jeśli jednak nie chcemy robić kosztownego i pracochłonnego remontu, a jedynie w szybki i łatwy sposób ozdobić ściany, doskonale sprawdzą się do tego plakaty. Zazwyczaj plakaty kojarzą się nam z pokojami nastolatków, gdzie takie z podobiznami ulubionych artystów czy aktorów widniały na ścianach w dużych ilościach. Obecnie jednak plakaty mają nieco inny charakter, a oprawione w nowoczesne ramy wyglądają elegancko i gustownie w nowoczesnym wnętrzu. Nowoczesne plakaty w dużej ramie może stanowić pojedynczą ozdobę pokoju, ale można również zdecydować się na kombinację kilku plakatów różnej wielkości, w różnokolorowych ramach, tworząc fantastyczną galerię.

Nowoczesne plakaty typograficzne

Jednym z najpopularniejszych ostatnio rodzajów plakatów są plakaty typograficzne. Podbiły one serca wielu z nas, o czym świadczy właśnie ich rosnąca popularność. Plakaty typograficzne to plakaty charakteryzujące się niezwykłą prostotą i oryginalnością, idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych, industrialnych i do loftów. Plakaty typograficzne to różnego rodzaju plakaty z napisami, cytatami, sentencjami, czasami dodatkowo ozdobione subtelną grafiką. Dzięki swojej prostocie idealnie podkreślają charakter wnętrza, stanowią nienachalną ozdobę, nie przytłaczając pomieszczenia, a jedynie subtelnie podkreślając jego styl. Świetnie wpasują się do salonu, czy sypialni, ale również do kuchni, przedpokoju czy pokoju dziecięcego. Wszystko zależy od kolorystyki i napisów na takim plakacie, jednak dostępność tego typu plakatów jest tak ogromna, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednie hasło, cytat czy sentencję do swojego wnętrza.

Plakaty dla dzieci

Dzisiejsi rodzice zwracają dużą uwagę na wystrój pokoju swoich pociech, nie tylko na funkcjonalne meble, ale również na modne dodatki. Dominuje jasna i radosna kolorystyka, często pastelowa, aby za bardzo nie przytłoczyć wnętrza i aby dzieci dobrze się w nim czuły. Pokoje dziecięce doskonale pokazują zainteresowania dzieci, to co lubią robić, jak spędzają wolny czas. Jednak zainteresowania dzieci dosyć szybko się zmieniają dlatego plakaty w ramach będą idealną ozdobą ściany. Idealną bowiem można je szybko i bez dużych nakładów finansowych wymienić na inne. Ulubieni bohaterowie, zainteresowania, hobby czy nowoczesne napisy to tylko niektóre z niezwykle popularnych teraz motywów na plakatach dla dzieci. Często plakaty są nie tylko ozdobą pokoju, ale również bawią i uczą. Dzięki swojej kolorystyce i przyjaznym motywom pozwalają doskonalić naukę czytania i liczenia, pobudzają wyobraźnię, przenoszą w bajkowy świat.

Plakaty skandynawskie

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz już od dobrych kilku lat, jednak wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i ma wielu zwolenników. Zawdzięcza to swojej jasnej i delikatnej kolorystyce, funkcjonalnym meblom z naturalnego drewna i delikatnym dodatkom. To wnętrza proste, przestronne, jasne, w kolorach głównie bieli i szarości. Wśród dodatków dominują koce, poduszki i dywany ocieplające wnętrze, a na ścianach plakaty. Nowoczesne plakaty w stylu skandynawskim to plakaty z ornamentem roślinnym, ze zwierzętami, geometryczne bądź typograficzne. Plakaty są minimalistyczne i proste, często w czarno-białej kolorystyce i w czarnych ramach, dzięki czemu tworzą wyraźny akcent na jasnych ścianach. Plakaty podkreślają nowoczesny i prosty charakter wnętrza, nie przytłaczają go i idealnie wpisują się w charakterystykę stylu skandynawskiego.