Wystrój wnętrza jest niezwykle ważny dla każdego właściciela domu, bowiem to w nim spędzamy bardzo dużo czasu, odpoczywamy, regenerujemy siły, przyjmujemy gości, rodzinę czy znajomych. Dlatego tak ważne jest aby czuć się w nim dobrze. Trendy w aranżacji i wystroju wnętrz zmieniają się co kilka sezonów. Jednak są pewne ponadczasowe elementy wystroju, które dobrze dobrane potrafią upiększyć każde wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru – to obrazy. Na szczególne wyróżnienie zasługują obrazy ze zdjęcia.

Dlaczego warto wybrać obraz ze zdjęcia

Obraz ze zdjęcia jest idealnym rozwiązaniem gdy chcemy nadać wyjątkowego charakteru wnętrzu, ozdobić je czymś oryginalnym i niepowtarzalnym, a nie chcemy ozdabiać ścian typowymi, szablonowymi obrazami dostępnymi w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz. Wybierając typowy obraz ze sklepu możemy być praktycznie pewni, ze taki sam wisi na ścianie w wielu innych domach, a dodatkowo musimy wybrać model tylko z dostępnej oferty. Decydując się na obraz ze zdjęcia mamy praktycznie nieograniczone możliwości i dodatkowo mamy pewność, że nikt inny nie będzie miał takiej samej dekoracji na ścianie. Możemy zdecydować się na zrobienie obrazu z własnego zdjęcia bądź kupić zdjęcie z ogólnodostępnych banków zdjęć i wydrukować je na płótnie. Taki obraz ma zadrukowane boki dlatego też nie potrzebuje już żadnej dodatkowej oprawy i ramy. Jego wielkość i kształt również możemy dobrać odpowiednio do naszej aranżacji. Możemy wybrać obraz prostokątny lub kwadratowy, jeden lub kilka, na przykład w formie tryptyku.

Jaki motyw obrazu wybrać

Obraz ze zdjęcia to prawdziwe pole do popisu dla naszej wyobraźni. Wybierając obraz z własnego zdjęcia możemy zdecydować się na takie, które będzie przywoływać piękne wspomnienia, mile spędzone chwile czy ważne dla nas osoby i miejsca. Doskonałym pomysłem jest stworzenie obrazu ze zdjęcia ślubnego, z egzotycznych wakacji czy ze zdjęcia naszych bliskich. Będzie bowiem stanowił nie tylko piękną ozdobę ściany, ale również wspaniałą pamiątkę na długie lata, wywołującą uśmiech na twarzy zawsze kiedy na taki obraz spojrzymy. Zdjęcie zrobione samodzielnie przez nas podniesie wartość sentymentalną takiego obrazu, a dodatkowo zachwyci naszych bliskich. Jeśli jednak nie mamy takiego motywu, który by nam odpowiadał i pasował idealnie do naszej przestrzeni, możemy zdecydować się na zakup zdjęcia i jego wydruk w formie obrazu. Zdjęć ogólnodostępnych są praktycznie miliony, dlatego jakikolwiek motyw wybierzemy, możemy go kupić, wydrukować w formie obrazu i cieszyć się takim widokiem codziennie.