Wizytówki to niewielkie, niepozorne akcesorium to coś, bez czego w dzisiejszych czasach nie może się obejść żaden zawodowiec. Skrojone na mirę, fachowo wykonane są oznaką kompetencji i profesjonalizmu. Przydatne zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i prywatnych. Bohaterem tego artykułu jest oczywiście … wizytówka.

Wizytówka, niezbędna na spotkaniu służbowym ?

Wizytówki są niezbędnym elementem każdego służbowego spotkania. Zwłaszcza, jeśli zaproszeni goście wzajemnie się nie znają. Wymiana wizytówek jest przejawem profesjonalizmu, szacunku i poważnego podejścia do wykonywanych zadań. Co zrobisz, jeśli nie posiadając wizytówek zechcesz zostawić komuś swoje dane? Napiszesz je na kartce z kalendarza? A może użyjesz do tego celu serwetki lub strony w notatniku? Bez względu na to jak dużą kreatywnością się wykażesz, istnieje spore prawdopodobieństwo, ze Twój potencjalny klient nie potraktuje Cię zbyt poważnie.

Przydatna również na co dzień

Choć wizytówki są nieodłączną częścią prowadzenia biznesu, mogą przydać się również w prywatnych sytuacjach. Ile razy zdarzyło się, że podczas niezobowiązującej rozmowy w autobusie, pociągu czy poczekalni u dentysty temat konwersacji zszedł nagle na tematy służbowe? Jak często okazywało się, że Twój rozmówca jest szczerze zainteresowany tym, co robisz i być może zechce skorzystać z Twoich produktów lub usług? Biorąc pod uwagę fakt, że takich spontanicznych spotkań nie sposób przewidzieć i zaplanować, wizytówki wato mieć przy sobie w każdej sytuacji.

Wizytówki kreatywne

Przedstawiciele wolnych, kreatywnych zawodów, tacy jak graficy, copywriterzy, nauczyciele jogi czy operatorzy wideo mogą pójść jeszcze krok dalej, tworząc nietypowe wizytówki o oryginalnej formie i ciekawym designie. Przykładem kreatywnej wizytówki, idealnej dla nauczyciela jogi lub trenera fitness może być karta w kształcie maty, zwijana i zawiązana delikatną tasiemką. Po rozwinięciu wizytówki naszym oczom ukazują się dane osobowe oraz kontaktowe. Już na pierwszy rzut oka widać, że właścicielowi tej nietypowej wizytówki nie brakuje kreatywności i fantazji.

Wizytówka zaprojektowana w staranny, przemyślany sposób będzie idealnym odzwierciedleniem Twojej pasji, zainteresowań i temperamentu. Idealnie skomponowana szata graficzna, oryginalna forma i dostosowana do Twojej działalności czcionka, znakomicie podkreślą unikalny charakter Twoich usług.

Nieszablonowa, perfekcyjnie wykonane wizytówki na długo pozostaną w pamięci Twojego rozmówcy. A czy nie o to właśnie chodzi?