Wydruki wielkoformatowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne i można je spotkać praktycznie na każdym kroku. Najbardziej widoczne są w postaci billboardów, banerów, oklejonych witryn sklepowych, samochodów czy autobusów. Stały się one tak popularne i łatwo dostępne, że nie sposób ich nie zauważyć. Jednak współczesna różnorodność i wysoka jakość używanych materiałów jest tak duża, że wydruki wielkoformatowe z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w reklamie, ale również w aranżacji wnętrz – domów mieszkalnych, a nawet biur czy instytucji.

Wydruki wielkoformatowe w aranżacji wnętrz

Wydruki wielkoformatowe w aranżacji wnętrz wykorzystywane są głównie w postaci fototapet. Różnią się jednak od tych popularnych w latach 80-tych i widocznych w wielu polskich domach. Te obecnie stosowane różnią się przede wszystkim materiałem, na którym są drukowane. Istnieje bowiem szereg materiałów różnego typu, na których można wydrukować to, co chcemy mieć umieszczone na ścianie. Począwszy od papieru, na specjalistycznych materiałach do wydruku fototapet skończywszy.

Fototapety w aranżacji wnętrz

Fototapety idealnie sprawdzą się jako dodatkowy akcent kolorystyczny we wnętrzu, który nadaje charakteru każdemu pomieszczeniu. Pasują bowiem nie tylko do salonu czy sypialni, ale równie dobrze będą wyglądać w kuchni czy łazience. Również w pokojach dziecięcych są niezwykle często stosowane, bowiem mogą ozdobić pokój ulubionymi bohaterami naszego malucha. Fototapety pasują zarówno do dużych wnętrz i salonów, ale równie dobrze będą wyglądać w małych pomieszczeniach czy wnękach, bowiem nadadzą głębi i wizualnie je powiększą.

Dodatkowo coraz częściej wykorzystywane są w biurach czy sklepach. W biurze podróży na przykład idealnie pasować będzie fototapeta z rajskim widokiem, piękną plażą ze złotym piaskiem, turkusową wodą i zielonymi palmami. W gabinecie kosmetycznym czy salonie fryzjerskim zdjęcie kobiety z piękną, wyszukaną fryzurą i zachwycającym makijażem. W sklepie rowerowym na przykład zdjęcie z wyścigu kolarskiego, a w sklepie odzieżowym na przykład z pokazu mody. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od rodzaju działalności i wystroju pomieszczenia, ale nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do tego, co mogłoby znajdować się na fototapecie. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia.