Twoje dziecko uwielbia sport ? Zamiast siedzenia przed telewizorem wybiera jazdę na rowerze ? Rezygnuje z gry komputerowej na rzecz jazdy na rolkach ?

Możesz być z siebie naprawdę dumny ! Zaszczepienie dziecku sportowej pasji to jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką możemy ofiarować naszym maluchom.

Pamiętaj jednak, że aby nic nie zmąciło radości uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej, warto odpowiednia zadbać o bezpieczeństwo naszego szkraba.

Jak to zrobić ? Podpowiadamy!

1. Zainwestuj w kask i ochraniacze

Jeśli dziecko uwielbia szaleństwa na rowerze lub rolkach, koniecznie wyposaż go w kask i ochraniacze na kolana i łokcie. Takie wyposażenie znacząco podniesie jego bezpieczeństwo, pozwoli uniknąć niebezpiecznych konsekwencji upadku i sprawi, że maluch poczuje się pewniej i śmielej.

2. Sprawdź sprzęt

Zanim pozwolisz dziecku na pierwszą w sezonie rowerową wycieczkę, koniecznie sprawdź i przetestuj sprzęt. Dokładnie umyj rower, sprawdź hamulce, napompuj opony i jeśli to niezbędne– nasmaruj łańcuch.

3. Kamizelki odblaskowe dla dzieci niezbędne wyposażenie

Kamizelka odblaskowa powinna być niezbędnym elementem wyposażenia każdego młodego rowerzysty. Zwłaszcza, jeśli porusza się on po publicznych drogach, po których jeżdżą również inne pojazdy. Dzięki odblaskowi dziecko będzie bardziej widoczne dla innych uczestników ruchu, co znacząco zwiększy jego bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki kamizelce dziecko będzie widoczne już ze sporej odległości. Charakterystyczne odblaski skutecznie przyciągają wzrok, pozwalając tym samym dostrzec młodego rowerzystę czy rolkarza.

Kamizelki odblaskowe dla dzieci okażą się również na wagę złota zawsze wtedy, kiedy Twoja pociecha jeździ na rolkach lub na rowerze po zmroku lub w warunkach ograniczonej widoczności (np. podczas silnej mgły).

Czy wiesz, że osoba poruszająca się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczna dopiero z odległości 20 metrów? Jeżeli używa odblasków, jest zauważalna już z odległości 150 metrów!

Choć w przypadku młodszego dziecka samodzielna wycieczka rowerowa raczej nie wchodzi w grę, towarzyski nastolatek z przyjemnością wybierze się na wieczorną wyprawę ze znajomymi.

Pamiętaj, kamizelka odblaskowa może uratować życie! Nie ryzykuj, już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka.